Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17557
Foto Galeri

İzlenme: 228986
 

Gemlik Foto

 
 
Kuzey planları kat artışına meclis olumlu bakıyor
05 Mayıs 2018, Perşembe  21:08 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayıtlı Reklam Yok
Gemlik Belediye Meclisi Mayıs ayının ilk toplantısını Belediye Başkanı Refik Yılmaz başkanlığında yaparak gündemdeki birçok maddeyi görüştüler. Çarşamba günü saat 17.oo de Gemlik Ömer Kahraman Ek Hizmet binası toplantı salonunda yapılan meclis toplantısı yoklama ile başladı. Eski meclis tutanağının okunmuş kabul edilmesinden sonra gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.Gündemin teklifler bölümdeki kamulaştırmalarla ilgili teklifler ilgili komisyonlara havale edilirken, ilgili komisyonlardan gelen raporlar ele alınarak sonuçlandırıldı.
Milli Eğitim ve Kül tür ve Spor Komisyonundan gelen
raporda Engürücük Mahallesi Yazırova Gençlik ve Spor Kulübüne spor malzemeleri alınması oybirliği ile kabul edildi.
Muş İli İlçeleri ve Hınıslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin düğünlerde kullanılmak için istediği sandalye alımı kabul edilirken, MHPli Mahmut Solaksubaşı, derneğe çaydanlık, çay bardağı ve tabağı ile çay malzemelerinin de alınmasını önerdi. İki öneri birleştirilerek kabul edildi.
Daha sonra Kızılay Derneği Gemlik Şubesi’nin aşevinde kullanılmak üzere her yıl ramazan ayında yoksullara yaptığı sıcak yemek yardımı için gıda maddesi alımı da kabul edildi.
Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonunun Gürcistan, Acara Bölgesindeki ihtiyaç sahipleri için Ramazan ayında geçtiğimiz yıllarda yapılan gıda yardımının Türkiye’den götürülecek gıdaların ihracat sayıldığı için sorun yarattığı, ayni yardım yerine Gürcistan’da bulunan Uluslararası yardım derneği İHA ya nakti yardım yapılması, gıda maddelerinin bu kurum vasıtasıyla alınarak Gemlik’ten gidecek meclis üyeleri ile birlikte dağıtılması konusu Meclisce kabul edildi. 
Bu konu görüşülür ken CHP Belediye Meclis üyesi Galip Gür, Gemlik Belediyesinin Acara Bölgesine yapacağı yardımının derneklere yardım yerine Gemlik Belediyesi olarak ilgili gıda maddelerini Gemlik Belediyesi’nin alıp vermesini önerdi. 
Ancak, bu durumun ihracata gireceği nedeniyle zor olacağı belirtildi. Ramazan ayında Acara bölgesine gitmek isteyen meclis üyelerinin Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı’ya bildirilmesi istendi. CHP Belediye Meclis üyesi Galip Gür, derneklere alınan yardımlarla ilgili görüşme sırasında Gemlik Merkez Asım Kocabıyık Camiinin klimalarının parala rının ödenmeyerek geri götürülmesi konusunda belediyenin neden yardım etmediği sorusuna, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, götürülmesi konusunda kendisinin bilgisinin olmadığını, ancak, götürülen klimaların kapasitesinin düşük olduğu, motor gücü yüksek klimaların alınacağını söyledi. 
Umurbey Mahallesi’ndeki 620, 662 ve 727 nolu parsellerdeki taşın mazların orada bulunan tarihi eserlerin korunması ve yoldaki imar hatları nın komisyonca belirtilen şekilde uygu lanması uygun görüldü. 
Balıkpazarı Camii nin etrafının açılması için plan değişikliği yapılma sına ve çevre düzenlemesinin yapılması görüşmesine CHP grubu sosyal yapıyı değiştirecek olması nedeniyle bu bölgedeki kültüre zarar vereceği için değişikliği olumlu bulmadıkları belirtilirken, önerge MHP ve AKP oylarıyla kabul edildi. Daha sonra önergelerin görüşülmesine başlandı. 
Küçük Kumla Mahallesi’ndeki daha önce Küçük Kumla Köyü Kalkınma Kooperatifi tarafından yapılan sulama suyu hizmetinin Küçük Kumla’da kurulan sulama kooperatifi tarafından yapılma sının uygun olduğu belirtildi. İki kooperatifin birleştirilmesi ve hizmeti birlikte yapılması görüşü nün kooperatifler tüzügüne uymamasının DSİ tarafın dan bildirilmesi nedeniyle bu konunun Küçük Kumla Sulama Kooperatifi tarafından yapılma sına karar verildi. Sulama Kooperatifi Başkanına mecliste söz verilerek, 
konu hakkında meclis üyelerine bilgi verildi. 
MHPli konuşma cılar iki kooperatif arasında tercih konusunda kanun bu yetkiyi kime veriyorsa, hakkın ona verilmesini istedi. 
Oylamada, MHP ve CHP grupları çekimser kaldı. 

KUZEY PLANLARI 

AKP li meclis üyesi Emir Kantur ve Orhan Semiz tarafın dan verilen bir öner gede ise, ilçemizde kuzey planları olarak bilinen planların bazı yerlerde 2,5, bazı yerlerde 3,5 kat olarak belirlenmesinin Gemlik Belediyesi’nin Cihatlı Mahallesi’nde 7 katlı, yeni yapılacak yeni TOKİ konutlarının ise 6-7 katlı olarak düşünüldüğünü, bunun ise çevredeki kuzey planları alanlarıyla uyumsuzluk meydana getireceğini, sağlam zeminli bu arazilerde kat artışının birinci etap planlarda iyileştirilmesi istendi. Konu ilgili komisyona gönderildi. 
Küçük Kumla Futbol Sahasının nizami saha haline getirilmesi konusu ise mümkün olmadığı, arazinin çevresindeki fiziki durum nedeniyle mümkün olmadığı ancak sahanın düzeltilmesi kabul edildi. 


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)