Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17556
Foto Galeri

İzlenme: 228983
 

Gemlik Foto

 
 
Çay bahçeleri neden gecikiyor?
17 Mayıs 2018, Perşembe  18:47 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayıtlı Reklam Yok
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İskele civarında bulunan çay bahçelerinin yıkılarak bu alanın yeniden düzenlenmesi çalışmalarında Kordon dolgu çalışmalarının tamamlanamaması ve çay bahçelerinin gecikmesi halkın tepkisine neden oluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Daire Başkanlığı’nca Yamaçalı İnşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ortak girişimi ihaleyi kazanmış, düzenleme çalışmaları sırasında yıkılan çay bahçelerinin bulunduğu alanın ön kısmı büyük taşlarla doldurulmuş ve denizden yer kazanılmıştı. İkinci etap sahil düzenlemesinde ise yaya yolu olarak kullanılacak alan beton parke taş döşenirken, bir bölüm gezi alanı da yeşil granit mermer ile kaplandı. Bu arada yıkılan çay bahçeleri yerine aynı işleticiler tarafından kapalı alanı 70 metrekare, açık alanı 270 metrekarelik 5 çay bahçesi prefabrik yapılar ise işleticiler tarafından yapılmaya başladı.
DÜZENLEME BİTİRİLEMEDİ
Kaymakamlık karşısında Milton Çay Bahçesi ile Mert Çay bahçesi, iskeleye doğru ise Gurup Aile Çay bahçesi, Beyza Çay bahçesi ve Dilek Aile Çay Bahçesi yıkılarak yerine yenileri yapılıyor. 
Belediye İskelesinden, yıkılan Ticaret ve Sanayi Odası’nın önüne kadar olan alanı kapsayacak olan Sahil Düzenlemesi, Atatürk Kordonu ile Emin Dalkıran Kordonu’nu birleştirerek, gezi alanının Manastır altından Yerleşkeye kadar olan bölümde kesintisiz olarak devam edecek.
KORDONLAR KÖPRÜ İLE BİRLEŞTİ
İki kordon ise Çarşı Deresi üzerine yapılan Çelik Konsiriksiyon köprü ile bağlanacak. Çay Bahçeleri işletmecileri, dolgu alanındaki sahil düzenleme çalışmalarının tamamlanmaması, Trafo ile ilgili çalışmalar nedeniyle inşaatların hızlı yürümediğin den şikayetçiler. İskele Yanındaki Gurup Aile Çay bahçesi ve yanındaki işletmenin kaba örgüleri tamamlanırken, açık alan kapatma çalışmaları yürütülüyor. Gemlikliler havaların ısındığını vatandaşların açık çay bahçelerinde oturmak istediklerini ancak işlerin yavaş yürüdüğünü söylüyorlar


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)