Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 16773
Foto Galeri

İzlenme: 224915
 

Gemlik Foto

 
 
ABD ve İsrail Gemlik'te kınandı
17 Mayıs 2018, Perşembe  19:08 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
güngör
Gemlik Dersimliler Kültür ve Dayınışma Derneği ve sivil toplum kuruluşları, ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması üzerine bu durumu protesto eden silahsız Filistin halkının üzerine İsrail askerlerinin ateş açması sonucu 62 kişinini yaşamını yitirmesi sonucu,  ABD emperyalizmi ve İsrail kınandı.
Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Ahmet Dural Meydanı CİUS AVM önünde gerçekleştirdiği katliama lanet ve kınama toplantısı  ilgi gördü. 
Filistin Halkına Dayanışma adlı basın açıklaması toplantısına CHP, Saadet Partisi, HDP, DBT ve Cem Evi Gemlik teşkilatları da destek verdi.Dün, Ahmet Dural Meydanı AVM önün de düzenlenen kınama açıklamasına katılanlar bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.
Ardından Dersim liler Derneği Başka nı Ayhan Işık, 
ABD provakasyonu ile İsrail’in yaptığı katliamı lanetlediklerini söyleyerek, Filistin halkının haklı direnişinin yanın da olduklarını ve birlikte mücadele edeceklerini açıkladı. 
Işık konuşmasında, müslüman zengin ülkelerin
Filistin halkının yanında olmadığını, gerici emperyalizm işbirlikçisi iktidarlarının İsrail’e hiçbir yaptırım uygulamadığını 
belirterek; “Uluslararası ikili anlaşmaları sorunsuz devam ettiriyorlar. Bu anlaşmaları Kudüs’te yaparak İsrail’in Kudüs’ü işgalini meşrulaştı rıyorlar” dedi. 

YAPTIRIM UYGULANSIN
Türkiye Hükümetinin de İsrail’e yaptırım uygulamasını isteyen Ayhan Işık, “katliamlar karşısında sessiz kalan Arap Müslüman Devletleri ve uluslararası kamu oyunu protesto ediyoruz” dedi.
Işık’ın konuşması: “Katil ABD Orta doğu’dan Defol”, “Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek”, “Filistin’de düşene, dövüşene bin selam”,  “Filistin Halkı Yalnız Değil dir”, “Gemlik Halkı Katliama Sessiz Kalma”, “Katliama Sessiz Kalma Direnen Filistin Halklarının Yanındayız” sloganlarıyla kesildi.  
Işık konuşmasında Türkiye’nin Filistin halkıyla dayanışma göstermesi için var olan Askeri ve ekonomik ilişkileri sonlandırmasını, Doğu Kudüs’te elçilik açarak Filistin halkının 
devlet kurma hakkının meşrulaştırmasını, İsrail’in 1967 sınırlarına çekilmesini, İsrail’in çatışmalara neden olan yeni yerleşim yerleri inşasına son vermesini, zorunlu göçe 
maruz kalan Filistinlilerin yurtlarına geri dönüşünün istedi.


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)