Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17557
Foto Galeri

İzlenme: 228992
 

Gemlik Foto

 
 
Erhan İzgi
BAYRAM HUZNU
30 Temmuz 2016, Cumartesi  21:29 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
Bayramlar bir sevincin paylaşıldığı, dostlukların, güzelliklerin, barışın yaşandığı günlerdi. 
Oysa günümüzde İslam coğrafyası çeşitli nedenlerle kan ve gözyaşına boğulmuş durum da. Ya beğenmediğimiz, eleştirdiğimiz Hıristiyan dünyası ne durumda? Onu söylemeye dilim varmıyor. Gıpta ediyorum o insanların yaşamı nı. Kadın cinayetleri yok, tacizler yok, 8-10 yaşında erkek çocuklara tecavüz yok, hırsızlık yok, yolsuzluk yok! 
Peki, ne var bu ülkelerde?
Avrupa ülkelerinde yöneticiler, dürüst, ilkeli, vatansever aynı zamanda onurlu ve gururlu, yasalara ve hukuk kurallarına sıkı sıkıya bağlı. Oturdukları koltuklardan yeri geldi mi kalkmasını bilen insanlar. Belçika havalimanı baskınında 32 kişi hayatını kaybetmiş ve ardından ülkenin içişleri, adalet ve ulaştırma bakanları istifa etmişti. Biz de 14 yıldan beri yüz lerce vatandaş terö re kurban verildi, yetkililerde tıs yok. Kimse sorumluluğu üstlenmedi. 
İşte diğer devlet adamlarıyla aramızdaki fark bu!
Türkiye cumhuriyetinde yaşayan 80 milyon insanın 10 milyonu mutlu, 70 milyonu mutsuz ve huzursuz yaşıyor. Birileri zenginliklerine zenginlik katarken birileri alabildiğine yoksullaşıyor. Yoksulluk sınırı her gün biraz daha tavan yapmakta? 
Gelir dağılımındaki adaletsizlik içler acısı?
 14 yıldan beri devam eden terör olayları nedeniyle 700 den fazla insanımız hayatını kaybetti.
Yüzlerce ocağa ateş düştü. 
Çocuklar annesiz babasız kaldı. 
Binlerce sakat kalan yurttaşımız acılar içinde kıvranmakta. Üniversite bitirmiş yüz binlerce genç anasının babasının eline bakmakta? Taşeronda çalışan binlerce işçinin işine son verilmekte? 
Turizmden ekmek yiyen insanlarımız perişan durumda? Turistler ülkemize gelmez olmuş. Tarım sektöründe tehlike çanlar çalmakta? 
İhracat durmuş; ama ithalat alabildiğine artmış. Bu nedenle cari açık kapatılması zor tehlikeli boyutlara ulaşmıştır.
Ülkeyi yönetenler hâlâ bir aymazlığın içinde yol, köprü ve cami yapma derdin de. Gerekliyse elbette bunlar yapıl malı. Gösteriş için halkı dini duygularla kandırmak için yapılmamalı. İnsanları istihdam edecek, artı değer yaratacak bir fabrika kurmaktan alabildiğine uzaklar. 14 yıldır Cumhuriyetin kurumlarını satan siyasi iktidar bunların yerine bir tane yapabildi mi? Yapamadığı gibi ülkeyi içte ve dışta 700 milyardan fazla borca soktu. 
Gereksiz harcamalar, lüks, şatafat ne yazık ki Osmanlı?nın son günlerini aratmaz oldu
Ülkede birliği, dayanışmayı, kardeşliği sağlaması gerekenler yıllardan beri toplumu ayrıştırdılar, kin ve nefret tohumları ektiler. Bunlarla da yetinmeyip komşularımızla iyi geçinmeyip barışı dinamitlediler. Bunların yaptıkları işlerin faturası önümüze çıkarılıyor. 
Ne acıdır ki faturayı ödeyen zavallı halkımız oluyor. Yıllardan beri Türk halkı kan ve gözyaşı akıtmak tadır. Bu kanın ne zaman ve nasıl durdurulacağı da bilinmemektedir. Görünen köy kılavuz istemez. Siyasi iktidar tükendi ve bir açmaz da. Sonun başlangıcını yaşadıkları için de efelenmek yerine uysal kedi rolü oynamaya başladılar.
Türk halkı nice zor günleri aşmasını bilmiştir. 
Bu karanlıkları da aşmayı başaracaktır. Değerli yazar Çetin Altan?ın dediği gibi yeter ki ?enseyi karartma yalım.? Umutsuzluğa asla kapılmayalım. Türk halkı, güzel, aydınlık ve mutlu günlere ulaşacaktır. 
Bu günler uzak değil Fikret?in dediği gibi ?belki yarın, belki yarından da yakın.? 
Bütün yurttaşlarımın bayramını yürekten kutluyor, halkımın kan ve gözyaşından uzak sevinç dolu günler yaşamasını diliyorum. 
Bu haber 3938 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)