Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17556
Foto Galeri

İzlenme: 228983
 

Gemlik Foto

 
 
Haydar Yiğit
U15 İN HEDEFİ AFYON
15 Mayıs 2018, Salı  20:1 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
U11 yaş ligi maçları tüm hızıyla devam ediyor. Minik kramponlar suni çim zeminde hünerlerini sergilemeye çalışıyorlar. İçlerinde gizledikleri yeteneklerini seyredenlerin beğenisine sunmaya çalışıyorlar. Genelde kendilerini aileleri seyrediyor. Herkes kendi çocuğunun yeteneğini diğer evlatlarımızın yete nekleriyle kıyaslama da bulunuyor. 
En önemli yanlışlık dışarıdan müdahale edenlerin çok oluşu. Bazı evlatlarımız kimin söylediğini yapacağını şaşırıyor. Beyin parçalara bölünüyor. Kimin baskın çıkacağı belli değil. Hocasını mı dinlesin, yoksa dışarıdan bağıranlarımı. Bu sporcu yetişmesi açısından çok sakıncalı bir durum. Böyle ortamlarda sporcu yetişemez. 
Küçük çocukların etkilenme olasılığı çok daha çabuk. Tecrübeleri yok. Hatta bazılarının kafası çok karışınca ağlamaya başlıyor. Turnuvanın ismi Minikler Şenliği. 
Tüm çocuklar içinden gelerek spor yapması gerekir. Bunu başaramıyor san sende bir sorun var demektir. Bu müsabakalar puan maçları değil. Herkes şampiyon. Bu yüzden herkes en iyi hizmeti vermeyi amaçlaması lazım. 
Bu işi gerçek anlamda bilimsel yapan takımların normal doktorları dışında hizmet aldıkları spor psikologları da vardır. Bu arkadaşlar çocuklarımızı psikolojilerini sürekli kontrol altında tutarlar. Çabuk sinirlenmeyen, kırmızı kart görmemesi gereken sporcular yetiştiril meye çalışılıyor. Antremanlarda yetenekler bulunup geliştirilmeye çalışı lırken dershanele rinde de ruh tamiri ve geliştirilmesi            dersleri verilir. Bu çok önemlidir. Gereken ne ise o uygulanmalıdır. 
Ben her zaman söylüyorum bu çocukların eğitiminde sporcu geliştiren antrenörler görev almalıdır. Acısıyla, tatlısıyla bu organizasyonuna muhakkak katkı koymalıdır. Sporcular antrenörlerini sevip saymalıdır. Aynı şey antrenör içinde geçerlidir. Sporcular sürekli test edilmelidir. Bu seneki gelişimle bir sonraki sene muka yese edilmelidir. Sporcu nereden nerelere gelmiş muhakkak bilinmelidir. Bir de yapılan her uğraş not edilmelidir. Aksi taktirde bir bakarsınız elde avuçta bir şey kalmamış. 
Emekler asla ihmal edilmemelidir. Üç tane antrenörüne bakamayan kulüp lerde bir yanlışlık var demektir. Dünyada standartlar hep aynıdır. Ama ülkemiz farklıdır. Bu yüzden de ülkemizde spor kalkınamamaktadır. Yabancılar sporcu yetiştiren antrenörlere daha çok önem vermektedir. 
Zafer sporda idari ve teknik ekiple de görev alan abilerimiz bizleri tesislerine davet ettiler. Aramızda yılların dostlukları vardı. Bursaspor-Fenerbahçe maçını orada seyredecektik. Tesislere gittiğimiz de bayağı etkilen dim. Bursa Büyükşehir Belediyemiz yapmış iki katlı binada adeta yok yok. Sinema salonu, lokal salonu, dershane, sporcu, soyunma odaları, idari odalar, bilgisayar odası, sağlık odası, yatıp kalkma yerleri elli kişilik düşünülmüş. Profesyonel bir kulüp için her şey mevcut. 
Tesisin önünde bir nizami saha var. İster antreman ister maç yap. Aynı anda iki grup bile antreman yapabilir.                Etkilenmemek mümkün değil. Şahane bir tesis yapmışlar. Binanın önünde çok güzel bir alan var. Düğün, nişan gibi etkinlikleri yapabilirsin. Boş zamanda çay bahçesi olarak kullanabilir sin. Bir amatör kulüp için şahane bir tesis. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. 
U15 takımımız çeki len kura sonucu Türkiye şampiyonası için 17-20 Mayıs’ta Afyon’a gidecek. Grubumuzda Gemlik Belediyespor Yeni Karamanspor Bursamız adına yarışacaklar. 
İstanbul’un temsilcileri ise Damlaspor ve Albayrak spor olacak. Ayrıca Balıkesir’den Burhaniyespor ve Eskişehir’de DSİ Bentspor diğer yarışan takım olacaklar. 
Bilal Yiğit hocam, Afyon’dan birinci takım olarak çıkmak için çok çalıştık. Son zamanlardaki okul organizasyonları az da olsa bizi etkiledi. Ama, biz iyi bir takımız. Uzun zamandan beri çok çalıştık. Elimde kaliteli bir kadro var. Gemliğimizin ismini en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. İnşallah, hedefi tutturacağız. Bize sonsuz destek veren başta Hulusi Gandar’a Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a ben ve sporcularım adına çok teşekkür ediyorum dedi. 
Takımımıza biz de çok teşekkür ediyoruz. İnşallah, Afyon’u fethedip gelirler. 
Bu haber 266 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)