Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17556
Foto Galeri

İzlenme: 228983
 

Gemlik Foto

 
 
Erhan İzgi
KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM
16 Mayıs 2018, Çarşamba  14:34 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 

Gazetelerden ve televizyonlardan öğrendiğimize göre benzine ve motorine zam yapılmış. Benzinin litre fiyatı 6.5 liraya yaklaşmış, motorinin litresi de 5.5 lirayı bulmuş. Bununla da yetinilmeyip yakında ikinci bir zam daha yapılacakmış.

2018 yılının ilk üç-dört ayında döviz beklenmedik bir oranda yükseldi. Dolar 4.5 lira avro 5.3 lira oldu. Bu Türk lirasının değer kaybı demektir. Bu artışlardan piyasalar da nasibini fazlasıyla alacaktır. Doğal gaz, elektrik, ulaşım ve gıda ürünlerinden tutun da iğneden ipliğe bütün ürünlerin fiyatları artacaktır.

Bir ekonomist Mahfi Eğilmez ülkenin büyük sıkıntı içinde olduğunu, ekonomik bir krizin kapıda beklediğini ifade etti. Önümüzdeki bir yıl içinde hükümetin 240 milyar dolar para bulması gerektiğini dile getirdi.

Ülke bir seçim atmosferinde… Hazineden alınacak milyarlarca liranın derdinde siyasi iktidar. Milletvekili sayısının 6 yüze çıkarılması… Yeni yeni saraylar yaptırılması, sarayın gereğinden fazla harcama yapıp israf etmesi, örtülü ödeneğin hesapsız kitapsız kullanılması…

Bütün bu yaşananları üst üste koyduğumuz zaman nasıl bir tabloyla karşılaşmış oluruz? Bu gerçekler Avrupa toplumlarında yaşansa yer yerinden oynar, halk sokaklara dökülür. Hükümete karşı isyan bayrağını açar. Gerçi o ülkelerde siyasi iktidarlar başarısız olduklarında istifa etmeyi bilirler. Hatta en küçük yolsuzluk olayında bile yetkililer hemen görevlerinden ayrılırlar. Onurlu insanın yapması gerekli olanı çekinmeden yaparlar.

Ülkemizde yaşanan bu rezaletleri düşündüğüm zaman gelecek adına korkuyorum. Ekonomisi bitmiş, yolsuzluklar içinde boğulan bir iktidar hâlâ meydanlarda seçim nutukları atıyor. Bütün başarısızlıklarını yükleyecek hayali düşmanlar yaratıyor. Hiçbir konuda suçu, hatası yok. Sütten çıkma ak kaşık. Sadece aldatıldık diyor. Dünyada böylesi bir durumu yaşayan bir ülke var mıdır?

Türk halkını gözümün önüne getiriyorum. Emekliler hayatlarından memnun değil, köylüler perişan, çalışanlar mutsuz, küçük esnaf çaresiz, toplum geleceğe güvenle bakamıyor. Herkes ağlanıyor, herkes şikâyetçi hayatından; ama seçim zamanı bu toplum böylesine başarısız, basiretsiz bir iktidara oy veriyor.

Bir halk türküsü geliyor aklıma “kendim ettim kendim buldum, gül gibi sararıp soldum, eyvah eyvah”… Seçimlerde bu iktidara oyu verenler kimler? Onu destekleyen, böylesi kötü gidişin devam etmesini isteyenler kimler? Elbette ki biziz… O zaman oflamaya puflamaya hiç gerek yok. Toplumlar hakkettikleri hükümetlerle yönetilirler.

Bireyler kendi kurtuluşları için çaba göstermeyip başkalarının kurtarmasını beklerse ölümü bekliyor demektir. O toplum zaten ölmüştür, ört üstünü üşümesin.

Bu haber 179 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)