Hisarcıklıoğlu 5. kez Başkan seçildi
Hisarcıklıoğlu 5. kez Başkan seçildi
Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde yapıldı. 
Genel Kurula, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Meclis Üyeleri, aynı zamanda TOBB Genel Kurul Delegeleri; Ahmet Çakmak, Haluk Güveniş ve Genel Sek reter Agah Arda katıldı. 
HİSARCIKLIOĞLU 5. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
TOBB, ETܒde yapılan 74’üncü Genel Kurul’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, katılan delegelerin tüm oylarını alarak yeniden başkan seçildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada iş dünyası olarak kendilerine güvendiklerini belirterek, “Hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.
Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleş mesi için fikir ürettik, proje ürettik” dedi.
TİCARET BORSASI DELEGELERİ DE KATILDI
TOBB’nin Ankara da yapılan Genel kuruluna Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, Meclis Başkanı Mustafa Doğan ve TOBB delegesi Erkan Sarışen de Ankara’daki genel kurula katıldı.
KOMİSYONA SEÇİLDİLER
Rifat Hisarcıklıoğlunun 5. kez başkan seçildiği TOBB genel kurulunda, Hisarcıklıoğlu listelerinde Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir Dilekçe İnceleme Komisyonunda görev alırken, Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ise Tarım Komisyonuna seçildi. GTSO yönetim kurulu ve TOBB delegeleri ile GTB yöneticileri ve genel kurul delegesi ilçemize döndüler.
http://www.gemlikkorfezgazetesi.com sitesinden 22 Agustos 2018 Çarşamba tarihinde yazdırılmıştır.